logo

AYGAD İftar Yemeği Verdi

AYGAD İftar Yemeği Verdi

BP9lNMRCAAA-S7w.jpg_large

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), “24 Temmuz Çalışan Gazeteciler Günü”nü bir iftar programı ile kutladı. Pendik Belediyesi tarafından Anadolu Yakası’na kazandırılan muhteşem manzaralı Güzelyalı Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ile CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de katıldı.

“CAMİAMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM”…

Buluşmada bir konuşma yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu; “Basının çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından biri olduğu, artık tartışılmayan bir gerçektir. Yerel basın olarak, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rolümüz olduğuna inanıyoruz. Büyük özveri ile çalışmalarını sürdüren camiamızın bayramını kutluyorum” dedi.

“KORSAN YAYINLARA KARŞI SEÇİCİ OLUN”…

Haberlerinde objektiflik olgusunu olmazsa olmaz kabul eden meslektaşlarının, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı biçimde, görevlerini zor şartlar altında yerine getirmeye çalıştıklarına değinen Kahyaoğlu; “Önümüzde bir yerel seçim vardır. Bu süreç içinde ortaya yüzlerce korsan gazete çıkacaktır. Adayları bu yayınlara karşı seçici olmaları konusunda uyarmak isterim” dedi.

“YEREL MEDYAYA RESMİ İLAN VERİLSİN”…

İstanbul’daki yerel medyanın bayram yapamadığını savunan AYGAD Başkanı Kahyaoğlu, yetkililerle yaptıkları her görüşmede bu sorunları dile getirmelerine rağmen, henüz çözüme ulaşamadıklarından da şikâyetçi oldu. İstanbul’daki yerel medya kuruluşlarına resmi ilan verilmediğini hatırlatan Kahyaoğlu, Basın İlan Kurumu gelirlerinden mahrum olarak faaliyet gösterdiklerini söyleyerek; “Anadolu’da yayın yapan gazeteler bu imkanlarla güçlenip kurumsallaşırken, İstanbul yerel medyası hiç hak etmediği bir biçimde cezalandırılmaktadır” diye konuştu.

“YEREL BASINI DİKKATLE İZLİYORUM”…

Buluşmaya katılan AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya; “Yerel basını dikkatle izliyorum. Özellikte bölgemde olan çalışmaları buradan takip ediyor ve faydalanıyorum” dedi. TBMM çalışmaları hakkında da bilgi veren Kaya; “Maalesef meclisimizde vekiller tarafından cumhuriyet tarihimizin en kötü dili kullanılmaktadır. Bu dili kullanan milletvekillerinin sayısı 20’yi geçmemesine karşın, bütün vekiller bundan etkilemektedir” dedi.

SEÇİM GAZETELERİNE DİKKAT!..

AYGAD buluşmasının onur konuklarından biri de, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt idi. Seçim dönemlerinde çıkacak olan gazetelerin yayın politikasının marjinal boyutlara ulaşmasının, AYGAD üyesi yayınlardan ayırd edilmesini güçleştireceğine değinen Öğüt; “Bu konuda sizleri uyarmak istiyorum” dedi.

ARZULADIĞIMIZ GÖRÜNTÜ…

Buluşma sırasında, muhalefet partisi milletvekili olmasına rağmen son derece içtenlik içinde olduğu görülen iki milletvekili için, “Bize arzuladığımız, görmek istediğimiz bu görüntüyü yaşattığınız için teşekkür ederiz” diyen AYGAD Üyesi ve Kartal İlçem Gazetesi Sahibi Aytekin Yaşar, “Bu fotoğaf bence örnek olmalı” dedi.

 

“ANADOLU YAKASI BASIN MERKEZİ OLUŞTURULMALI”…

Buluşmaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Av. Temirhan Yıldız da katıldı. Bir başka davet sonrası geceye katılan Yıldız, yaptığı konuşmada; “Bu buluşma, çok doğru bir buluşma… Öncelikle bunu ifade etmeliyim. Anadolu Yakası için bir basın merkezi oluşturulmalı ve bölge tüm haberleri bu merkezden öğrenebilmeli… Yerel yöneticiler de buna destek vermeli” dedi.

BOSNALI İLAHİ GRUBU RENK KATTI…

Buluşma sırasında mekanın bir başka bölümünde ağırlanan Bosnalı grubun AYGAD üyeleri için seslendirdikleri şarkılar, geceye büyük renk kattı. Pendik Belediyesi’nin kardeş belediyesi Novi Pazar’dan gelen Hor Djulistan İlahi Grubu; Türkçe, Arapça, Boşnakça ve İngilizce ilahiler okudu. Orkestra Şefleri Aladin İmamoviç yönetiminde başarılı bir performans sergileyen grup, diğer konukları da kendilerine hayran bıraktı.  Grup, her iki milletvekiline de ilahi CD’si hediye etti.

Etiketler: » »