logo

Büyük Taraftar Yürüyüşü

Büyük Taraftar Yürüyüşü

fenerFenerbahçeli taraftarlar, UEFA’nın sarı-lacivertli takıma verdiği Avrupa kupalarından 2+1 yıl men cezasını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. 

Taraftar gruplarının organize ettiği yürüyüş, saat 19.07’de Bağdat Caddesi üzerinde Suadiye’den başlarken, binlerce taraftar organizasyona katılarak kulüplerine destek verdi.

Meşaleler yakıp, tezahüratlar yaparak Kadıköy sahiline kadar yürüyen taraftarlar, 3 saat süren organizasyonda UEFA, UEFA Başkanı Michel Platini ve Galatasaray aleyhine tezahüratlarda bulundu.

”Mafya UEFA, sabrımızı taşırma” tezahüratları yapan taraftarlar, üzerinde, “İnancımız tam, mücadeleye devam” ve “Sevdan davamızdı, davan sevdamız oldu” yazılı iki pankart açtı.

YASEMİN MERÇİL YÜRÜYÜŞTE YER ALDI

Taraftar yürüyüşünde, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil de yer aldı.

Yürüyüş kortejinin önünde yer alan Merçil, yaptığı açıklamada, böyle günlerde taraftarlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını aktararak, “Çok üzücü günler geçiriyoruz. UEFA tarafından aceleyle bazı kararlar alındı. Bugün taraftarımız, kulübünün, başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanında olduğunu göstermek için bu yürüyüşü organize etti. Onların bu enerjisi çok önemli çünkü bu bize de yansıyor. Bizimle birlikte oldukları için, başkanımız Aziz Yıldırım’ın arkasında durdukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI DA KATILDI

Fenerbahçeli taraftarların UEFA’ya tepki için gerçekleştirdiği yürüyüşte, çok sayıda Beşiktaş taraftarı da yer aldı.

Sarı-lacivertli taraftarlarla yürüyen Beşiktaş formalı çok sayıda kişi olduğu görülürken, “Yaşasın renklerin kardeşliği” ve “Çarşı sen bizim her şeyimizsin” tezahüratları yapıldı.

Öte yandan, az sayıda da olsa Galatasaray forması giymiş taraftarlar da yürüyüşte yer aldı. Sarı-kırmızı formalı bir kişinin elinde Fenerbahçe bayrağıyla yürüyüşe katılması dikkati çekti.

300620132338558398992BOCKsyACEAE1ROl.jpg_large

Etiketler: » » » »