logo

Gazeteciler Günü kutlandı.

Gazeteciler Günü kutlandı.

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” için bir kutlama gecesi düzenledi. Pendik sahilindeki Gülistan Restaurant’ta gerçekleşen geceye, AYGAD üyeleri ile birlikte yaklaşık 200 davetli katıldı.

İş çevreleri ile birlikte Anadolu Yakası ilçelerinin kaymakamları, belediye başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra siyasi partilerin temsilcilerinin de katıldığı gece, hayli renkli geçti.

“SAKİN VE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ…”

Buluşmada bir konuşma yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu; “Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, son yıllarda eksikliği büyük ölçüde hissedilmeye başlanan bir ihtiyaçtan doğmuş ve 2010 yılında kurucu başkanımız Hakan Manici’nin özverili çalışmalarıyla bugünlere gelmiştir. Emeği geçenlere böylesine anlamlı bir günde huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün geldiğimiz bu nokta, elbette hedeflediğimiz nokta değildir. Üyelerimiz ve arkadaşlarımız için daha iyi şartlarda çalışma ortamları oluşturmak isterdik. Ama biz, hızlı koşup çabuk yorulmak yerine sakin ve emin adımlarla yürümeyi tercih ediyoruz” dedi.

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN AYGAD’A OFİS MÜJDESİ…

Anadolu Yakası’nda yayınlanmakta olan gazete, dergi ve internet haber portallarının yegane haber kaynağı olan belediyeler, bu özel gecede gazetecilere hediyeler de vererek, Çalışan Gazeteciler Günü’nün kutlanmasına aracılık etmiş oldular. Bu hediyeler içinde en anlamlı olanı ise Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’den geldi. Sıradışı kişiliği ile bilinen Öz, AYGAD için bir ofis tahsis edeceği müjdesini vererek, üyeleri büyük bir sevince boğdu.

TUZLA BELEDİYE BAŞKANINDAN HEDİYE

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı derneğin Tuzla’da kurulmuş olmasının Tuzla için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, her konudar haberdar oldukları için gazeteci arkadaşlara teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmasının sonunda gazetecilere Aygad adına plaket takdim eden Dr. Şadi Yazıcı dernek üyelerinin tamamına üzerinde ismi yazılı saat hediye etti.

“HABER VERİYORUZ, HABERDAR OLUYORUZ…”

Geceye katılan Anadolu Yakası’nın belediye başkanları, yaptıkları ortak açıklamada AYGAD’ın kurulmasıyla birlikte haber alışverişinin bariz biçimde hızlandığı fikrinde birleştiklerini açıkladılar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Özelllikle son üç yıldan beri haberlerimiz Anadolu Yakası’nda daha fazla kitleye ulaşıyor, biz de daha fazla haber alıyoruz” derken; Pendik Belediye Başkenı Dr. Kenan Şahin ise, “Ben Pendik olarak kendimi daha şanslı hissediyorum. Birincisi AYGAD’ın başkanı Pendikli, ikincisi böylesine anlamlı bir kutlamaya Pendik olarak ev sahipliği yapıyoruz” dedi.

AYGAD ÜYESİ 75 YEREL GAZETECİ’YE PLAKET VERİLDİ…

Gecenin bir başka renkli etkinliği ise, AYGAD üyesi 75 yerel gazeteciye plaket verilmesi oldu. Zor şartlar altında görevini yapabilme mücadelesi veren gazetecilerin birer plaketle ödüllendirilmiş olması, üyeler tarafından memnuniyetle karşılandı.

“HİÇBİR ZAMAN ‘BAKAN YÜZME BİLMİYOR’ DİYE MANŞET ATMAYIZ…”

Gecede bir konuşma yapan AYGAD’ın Kurucu Başkanı Hakan Manici, gazeteciler arasında çok bilinen “Bakan Yüzme Bilmiyor” fıkrasını anlatarak, AYGAD’ın dürüst gazetecilik yapacağı mesajnı verdi. İşte o hikâye: Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti. Ne yapsa makbule geçmiyor, basın her gün kendisiyle uğraşıyordu. Artık canına tak etmişti ve “Öyle bir şey yapayım ki gazeteciler mat olsun” diye düşünürken aklına bir fikir geldi.

Bakanın bazı özel yetenekleri vardı ve bu yeteneklerinden birini kullanarak, basın mensuplarını etkilemeye karar verdi. Ve bir basın bildirisi yayınladı: “Pazar günü saat 10.00′da Bakan denizin üzerinde yürüyecek…” Pazar sabahı saat 10.00′da tüm basın mensupları bildiride belirtilen yerde toplandılar. Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı. Bakan, karşı kıyıya kadar yürüyerek ilerledi. Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı. Fakat ertesi gün tüm gazetelerde şu başlık okundu: “Bakan yüzme bilmiyor!..”

AYGAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Kadir Toprakkaya’ya plaketini Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz verdi. Öz’ün plaket verdiği diğer AYGAD üyeleri ise, Dost Beykoz Gazetesi’nden Kader Gür ve Gazete Ataşehir’den Oktay Eroğlu oldu…

Gecede plaket alan isimler arasında Kadıköy Life Dergisi Yazı İşleri Müdürü İrem Toprakkaya da vardı. Aynı zamanda Kadıköy Belediye Meclis Üyesi de olan İrem Toprakkaya; “AYGAD bünyesinde bulunmaktan çok mutluyum. AYGAD’ın ileride çok önemli bir misyonu yerine getireceğine inanıyorum” dedi…

AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu ve Kurucu Başkan Hakan Manici’ye plaketleri, Pendik Kaymakamı Osman Tunç tarafından verildi…