logo

İşçilerine tam 3 milyon dolar dağıttı

İşçilerine tam 3 milyon dolar dağıttı

iscilerine_tam_3_milyon_dolar_dagitti13734275970_h1047534Ünlü Rus milyarder Oleg Deripaska, bu yılki 3 milyon dolarlık bonus ödemelerini almayı reddederek çalışanlarını arasında dağıtılmasını istediğini açıkladı.

Forbes Dergisi verilerine göre 8.5 milyar dolar servet sahibi olan Deripaska’nın 3 milyon dolarını çalışanları arasında pay etmesi çok da şaşılacak bir durum değil. Ancak Rus milyarderin böyle bir karar almasındaki en önemli sebeplerden biri olarak, adının karıştığı rüşvet skandalı gösteriliyor.

Deripaska kısa bir süre önce rakipleri tarafından haraç kesme ve rüşvet vermekle suçlanmıştı. Her ne kadar suçlamalarda gerçeklik payı olmadığı ortaya çıkmış olsa da Deripaska, 3 milyon dolarını çalışanlara dağıtarak zarar gören itibarını bir nebze de olsa tamir etmiş olacak.

LENOVO CEO’SU DA YAPMIŞTI

Deripaska, çalışanları ile arasındaki gelir uçurumunu kapatmaya yönelik adım atan ilk CEO değil. Geçtiğimiz yıl da teknoloji şirketi Lenovo’nın CEO’su Yang Yuanqing, 3 milyon dolarlık bonus ödemesini bazı çalışanlarına dağıtmıştı.(haber7)

Etiketler: » »