logo

15 Mayıs 2013

Meireles Gidiyor…

Meireles Gidiyor…

Fenerbahçe Galatasaray derbisinde aldığı galibiyetin sevincini yaşayamadı. Volkan’ın kırmızı kart görmesiyle başlayan sancıya bir yenisi daha eklendi. Derbi maçının son dakikalarında Meireles’in yaptığı çirkin hareketin kameralara yansıması Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticileri çıldırttı. Bu görüntünün ardından Futbol Federasyonu Meireles hakkında soruşturma başlattı. Digitürk 399. kanaldan olay görüntüler istendi. Hukuk Kurulu dün görüntüleri izledikten sonra yıldız futbolcuyu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etti. Yaşananların ardından durum değerlendirmesi yapan Fenerbahçe Meireles’i gönderme kararı aldı. Görüntünün ortaya çıkması özellikle Aziz Yıldırım’ı çıldırttı. Teknik Direktör Aykut Kocaman’la görüşen Yıldırım’ın Raul Meireles’i gönderme kararı aldığı öğrenildi. Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın da bu konuda başkan Aziz Yıldırım’a destek vererek kararı onayladığı ortaya çıktı. 2003 yılında benzer bir olayda Pascal Nouma F.Bahçe taraftarlarına cinsel organını göstermiş ve Beşiktaş Yönetimi tarafından sözleşmesi feshedilmişti.

DAHA İLK SEZONUNDA DOSYASI KABARIK
Meireles’in suç dosyası ise kabarık. Portekizli yıldız ilk yarıda oynanan G.Saray derbisinde rakibe ve hakeme yaptığı hareket yüzünden 12 maç cezaya çarptırılmıştı. Ancak bu ceza Tahkim Kurulu tarafından 4 maça kadar indirilmişti. Meireles UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Plzen maçında da rakip futbolcuya yaptığı hareket yüzünden kırmızı kart görerek 2 maçta Fener’i yalnız bırakmıştı.

6 AY CEZA ALIRSA SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEBİLİR
49616725_MeirelesFenerbahçe Yönetimi Portekizli oyuncunun sözleşmesini feshetmek için öncelikle Meireles’in sözleşmesindeki boşluklardan yararlanmayı planlıyor. Meireles’e en az 6 ay ceza verilirse Fenerbahçe Yönetimi için şans kapıyı çalacak. Bu takdirde Portekizli yıldızın sözleşmesi tek taraflı feshedilecek ve tazminat ödenmeyecek. Hasan Şaş, F.Bahçe taraftarına yaptığı iddia edilen görüntüleri nedeniyle PFDK’ya sevk edilmedi.

3 BOYUTLU REZALET
Meireles’in Sabri’ye cinsel organını gösterdiği görüntü merak konusu oldu. Görüntünün 3 boyutlu çekim yapan kameralara takıldığı belirlendi…

F.Bahçe’nin G.Saray’ı 2-1 yendiği derbinin son dakikalarında yaşanan şok görüntüler ortalığı karıştırdı. Meireles’in Sabri’ye cinsel organını göstermesi büyük yankı uyandırırken, görüntünün nasıl ortaya çıktığı tartışmalara neden oldu.

11 KAMERA VAR
Meireles’in hareketi Digitürk’te 399. kanaldan yayınlanan ve rejisi Lig TV’den ayrı olan 3 boyutlu kameralara yakalandı. Sahada 3 boyutlu 11 kamera bulunuyor. Bu kameralardan aktarılan görüntüler 3D gözlükle izlenebiliyor. Normal çekimlerde bu görüntülerin olmadığı belirlendi.
KAYNAK: AHABER

Etiketler: » »