logo

Rüyasında Başbakan’ı gördü hayatı değişti…

Rüyasında Başbakan’ı gördü hayatı değişti…

ozel-haber-basbakan-i-anlatan-kitap-piyasaya-4793213_oYazdığı ilk kitabı ‘Diplomalı İşsizler Ordusu’ ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ı sert bir dille eleştiren Sakaryalı Yazar Ali Emrah Kurtulan’ın hayatı, iki yıl önce Ramazan ayında Başbakanı rüyasında görmesi ile tamamen değişti. Rüyanın etkisi ile Başbakan ve AK Parti‘ye olan bakış açısı değişen yazar Kurtulan, “Aşk-ı Hasret, 10 Asır Sonra Gelen Aşk” isimli kitabını tamamladıktan dört gün sonra hırsız şoku yaşadı. İki yıl öncesine kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın tamamen karşısında ve adeta Başbakana düşman biri olduğunu dile getiren Ali Emrah Kurtulan’ın bakış açısı ve hayat felsefesi iki yıl önce Ramazan ayında gördüğü bir rüya ile değişti. Gördüğü rüya ile Başbakana bakış açısının nasıl değiştiğini kitabında anlattığını kaydeden Kurtulan, kitabı yazma düşüncesini çevresine açıkladığında büyük bir tepki ile karşılaştığını vurguladı. “Nasıl olur da Atatürkçü bir genç Recep Tayyip Erdoğan‘ı öven bir kitap yazar?”, “İhanet içindesin”, “Sevmiş olabilirsin ama kitap yazma” şeklinde eleştiriler aldığını kaydeden Kurtulan, sosyal medyadan hakaretler ve küfürler aldığını ve bunların hiçbirine aldırmadığını söyledi.

Kurtulan, kitabına 20 ay emek verdiğini belirterek şunları söyledi: “Gece gündüz demeden çalıştım. 2 bin 500 günü didik didik inceledim. 20 binden fazla sayfa tarayarak Başbakanımızın ve hizmetlerinin maruz kaldığı süreçleri anlatan bir kitap hazırladım. Çalışmam sırasında hem Facebook hem de Twitter hesaplarımı dondurmuştum. Kitabımı tamamlayıp yayınevine gönderdikten sonra kitabımı bitirdiğimi sosyal medyadan paylaştım. Bunun hemen üzerine birkaç gün sonra İstanbul Tuzla‘da halamı ziyaretim sırasında sabah ezanı sonrası eve giren bir hırsız kitabımın örneğinin içinde bulunduğu dizüstü bilgisayarımı ve USB belleğimi pantolonumun cebinden çalarak kayıplara karıştı.”

Solcu bir çevrede yetiştiğini anlatan Kurtulan, sözlerini şöyle sürdürdü: “25 yaşında ilk kitabım Diplomalı İşsizler Ordusu ile Başbakan’ı ve AK Parti‘yi çok ağır bir şekilde eleştirdim. 18 yaşında yazı yazmaya başladım ve hep AK Parti‘nin karşı safındaydım. Sistemin neferi olmuştum. Darbeleri hoş gören bir zihniyetin içerisinde yetişmiştim. Yaklaşık 1,5 yıl önce gördüğüm bir rüya sonrasında Başbakanımıza duyduğum nefret yerini Başbakana duyduğum aşk bağı ile revize etti. Sonrasında bu kitabı yazmaya karar verdim.”

Hırsızlık olayının Tuzla‘da meydana geldiğini anlatan Kurtulan, sabah namazını kıldıktan sonra evin içinde bir ses duyduğunu anlatarak şunları söyledi: “Başımı kaldırdığımda yabancı birinin odada olduğunu fark ettim. Yataktan kalkıp onu apartmanın çıkış kapısına kadar kovalamaya başladığımda kaçıp gitti. Yüzünü göremedim. İçeri girdiğimde kitabımın kopyalarının olduğu her şeyin çalındığını gördüm. Hemen polise haber verdim polis hırsızlık olayının çok profesyonelce olduğunu belirtti. Olayın üzerinden beş gün geçti ama hala bir iz yok.”

Kitabının piyasaya çıkmadan birçok kesimi rahatsız ettiğini söyleyen Kurtulan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kitabın içeriğinde Başbakan’ı ve AK Parti‘yi anlattığım kadar AK Parti‘nin iktidara gelmesindeki çetin engelleri darbeci cuntacıların planlarını öğretim görevlilerinin planlarını ortaya çıkardım. Kitabımın arka kapağında Taksim‘deki çapulculara gönderme yaptım kitabım daha çıkmadan birçok kesimi rahatsız etti.”(Haberler.com)

Etiketler: » » » » » »