logo

Velilerden okul bahçesinde eylem

Velilerden okul bahçesinde eylem

Karaköprü beldesindeki Şerif Özden Başarı ilkokul/ortaokulu bahçesinde çocuklarıyla toplanan bir grup veli, okulun ilkokul bölümünün kapatılarak öğrencilerin beldedeki Mete Has İlköğretim Okuluna transfer edilecek olmasına pankart açıp alkışlarla tepki gösterdi.

Milli Eğitim Müdürlüğünde yetkili kimseyle görüşemediklerini öne süren gruptakiler, daha sonra Valilik önüne geçti.

Fatih Özbek, grup adına yaptığı açıklamada, okullar arası geçiş yapılmasını doğru bulmadıklarını belirterek, geçişin kademeli olarak yapılmasını istediklerini söyledi. Özbek mevcut okulun fiziki yapısının, geçiş yapılacak okuldan daha iyi olduğunu ve buranın ilkokul olarak kalması gerektiğini savundu.

Açıklamanın ardından gruptan seçilen temsilciler, ilgili vali yardımcısıyla görüştü.

 Milli Eğitim Müdürü İlci

 Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise 6287 sayılı yasa gereği kentteki 41 okulda dönüştürülme işlemi yapıldığını ifade etti. 

Dönüştürülmeyle ilgili oluşturulan komisyonun okullarda inceleme yaptığını aktaran İlci, “Şerif Özden Başarı okulunun fiziki kapasitesi, ortaokula müsait olduğundan böyle bir dönüştürme kararı aldık. Hiçbir çocuğumuz mağdur olmayacak. Bu kapsamda kentteki 41 okulda dönüşüm oldu. 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu değişim uygulanacak” diye konuştu.  

Kaynak: haber7.com