logo

Kılıçdaroğlu: Her şeye rağmen barış olsun!

Kılıçdaroğlu: Her şeye rağmen barış olsun!

kilicdaroglu_her_seye_ragmen_baris_olsun13688701150_h1028031Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Sivas Sanayici ve İşadamları Derneği’nin kahvaltılı toplantısına katıldı. Konuşması için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu’na Sivasspor atkısı takıldı.

Sivaslı sanayici ve iş adamlarıyla bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, çözüm sürecine değindi. Kılıçdaroğlu, “Kimse kusura bakmasın! Terör örgütünün liderinin muhatabının Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olmasını istemeyiz. Bunu açıkça söyleriz çünkü görevimiz bu. Bunu söylediğimiz zaman ‘siz barışa karşı mısınız?’. Hayır efendim. Biz bu ülkede barışı en çok savunan bir partiyiz. Sorun çözülsün diye bizzat Sayın Başbakan’ı ziyaret ettim. Kendisine yol yöntem önerdim. ‘Parlamento’da bir uzlaşma komisyonu kuralım’ dedim. ‘Dört siyasal parti katılsın buna’ dedim. ‘Dört siyasal partinin belirlediği akil adamlar komisyonu oluşturalım’ dedim. Görüşmeyi onlar yapsınlar. Devletin resmi kurumları muhatap olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyük Millet Meclisi neden bu sürecin bir parçası olsun? Biz yasama organıyız.” ifadelerini kullandı.

“Biz süreçten büyük endişeler duyuyoruz.” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu benim görevim. 76 milyon insan Abdullah Öcalan’ın ağzına bakamaz. 76 milyon insan, Kandil’deki açıklamalardan süreci öğrenemez. Bu doğru değildir, demokrasimize yakışmıyor. Doksan yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasal yapısına yakışmıyor. Biz bu endişeleri dile getirdik, getiriyoruz. Umuyoruz her şeye karşın barış olsun! Bunu arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: »