logo

NTV’de Gezi Parkı istifaları

NTV’de Gezi Parkı istifaları

42907_04062013110715_1NTV televizyonu önünde dün yapılan Gezi Parkı protestosu sonrası içerden de ayrılık haberleri gelmeye başladı. NTV’den şu an itibariyle ayrılanlar; Ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, Haber merkezi prodüktörü Ömer Faruk Aykar ve çalışanlardan Dilara Eldaş. Twitter üzerinden açıklama yapan Mehmet Turgut, NTV’de yayınlanan ‘Falan Filan’ isimli programına, Taksim Gezi Parkı’nda meydana gelen ve tüm Türkiye’ye yansıyan olaylara medyanın tepkisini protesto etmek için son verdiğini açıkladı.
Mehmet Turgut açıklamasında, “Hepimizin bildiği nedenlerden ötürü duyduğum rahatsızlık nedeniyle NTV’de yayınlanan ‘Mehmet Turgut’la Falan Filan’ programına son veriyorum” dedi.
Bir istifa daha geldi
Taksim Gezi Parkı eylemlerine NTV’nin sessiz kalması ve sansür uygulaması nedeniyle yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi.
Haber prodüktörü olarak görev yapan Ömer Aykar’ın istifasının ardından Doğuş Yayın Grubu’nda Digital Editörlük görevini yürüten Dilara Eldaş da “yayın politikası” nedeniyle istifa etti.
NTV Radyo’da ”İnternetler” programının sunucusu olan ve DYG’da Dijital Editörlük görevini üstlenen Dilara Eldaş ayrılık kararını twitter’dan duyurdu:
‘Cok sevdigim, yillardir calistigim kanal NTV’yi, okulumu biraktim. Istifa ettim. Sanirim simit satmam gerekecek.’
6 yıldır NTV’de görev yapan Eldaş, daha önce atv ve CNNTÜRK’te çalışmıştı.

Etiketler: » » » »