logo

Ya bir yol bul,ya bir yol aç,yada yoldan çekil MHK …

Ya bir yol bul,ya bir yol aç,yada yoldan çekil MHK …

Screen shot 2016-02-22 at 08.30.12 fft226_mf6391702 21_02_2016-9M6YDün akşam oynanan Galatasaray – Trabzonspor maçında hakem Deniz Atkeş Bitnel’in skandal yönetimi Türkiye gündeminin birinci maddesi oldu.

Türk Telekom Arena‘da oynanan maçın 86. dakikasında Umut Bulut’a ceza alanı içinde yaptığı müdahalenin ardından kırmızı kart gören Cavanda, hakemin penaltı kararından sonra şiddetli itirazı sonrası kırmızı kart gördü. Bu hareketin ardından sinirlenen Salih Dursun, hakemin elindeki kırmızı kartı alarak maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel’e kırmızı kart gösterdi. Bitnel, Salih Dursun’u da kırmızı kart ile oyun dışına gönderdi.

59. dakikada Özer Hurmacı ve 70. dakikada Aykut Demir’in de kırmızı kart gördüğü Trabzonspor karşılaşmayı 7 kişi tamamladı.

Karşılaşma sonrasında Trabzonspor Başkanı Usta basın toplantısı düzenlerken, Bursaspor Salih’in gösterdiği kırmızı kart sonrası sen bizim evladımızsın dedi.

Tuzlaspor Başkanı Ahmet Çabuk’ta bu duruma sessiz kalmayarak sosyal medya hesabından “Hakemlerin kırmızı kart gördüğü,adaletin olmadığı,futbol oyunuyla değilde hakem oyunuyla sonucun belli olduğu lige Süperlig denir.Futbolu idare edemeyen kurumada TFF denir.Onurun haysiyetin şerefin olmadığı kuruma MHK denir.Numara yaparak arkadaşının hakkını çalan oyuncularada hırsız denir.Adaletsizlik karşısında susan dilsiz şeytandır.Tuzlaspor Kulüp Başkanı olarak beni sokmayan yılan bin yaşasın mantığını kabul etmiyorum.Duruşumuz bundan sonrada böyle devam edecektir.Sorumluluk makamında olanlar ya çözüm bulmalı yada çözüme yardımcı olmak için istifa etmelidir.Ya bir yol bul,ya bir yol aç,yada yoldan çekil.Diye güzel bir söz var…” dedi.

Şuan itibariyle MHK’nın TFF’ye istifasını verdiği gelen bilgiler arasında……

Etiketler: » » »